Szanowni Państwo !
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „Inna Bajka” wraz z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych im. Stefana Kopcińskiego w Aleksandrowie Łódzkim stworzyło projekt pn.: „Klub Filmowy INNA BAJKA” dofinansowany przez Powiat Zgierski w ramach realizacj zadania publicznego w zakresie „Kultura i wartości kulturowe Powiatu realizowane poprzez wspieranie upowszechniania wydawnictw historycznych, kulturalnych i artystycznych dotyczących zabytków kultury oraz historii i tradycji Powiatu Zgierskiego.
W ramach projektu powstały dwa filmy opowiadające historie sławnych Polaków, których losy zostały związane na stałe z Powiatem Zgierskim.
Pierwszy film opowiada historię Henryka Sienkiewicza i jego willi znajdującej się w lesie w Sokolnikach. Druga produkcja opowiada historię Marii Hirszbein – słynnej producentki filmowej pochodzącej ze Zgierza.
Założeniem projektu była promocja Powiatu Zgierskiego oraz aktywizacja osób niepełnosprawnych. W trakcie jego realizacji uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Stefana Kopcińskiego w Aleksandrowie Łódzkim mieli okazję asystować na planie zdjęciowym, wziąć udział w warsztatach aktorskich oraz charakteryzacji.
Nad całością projektu czuwał historyk Jacek Perzyński – wybitny znawca historii Powiatu Zgierskiego.
Zapraszamy na wirtualne wędrówki „Innej Bajki” po Powiecie Zgierskim.
Henryk Sienkiewicz:
Maria Hirszbein: